Kącik do relaksu – jaką toaletkę wybrać?

Victoria_Borodinova / Pixabay

Kobiety uwielbiają mieć w swoich mieszkaniach kącik, który będzie dawał im mnóstwo przyjemności – pozwoli na relaks, odpoczynek od codziennych obowiązków, i oczywiście będzie od góry do dołu zaaranżowany w ich wymarzonym stylu. Świetnie sprawdzi się w takim miejscu toaletka – jaką wybrać?

Jak wygospodarować w mieszkaniu kącik do relaksu?

To miejsce powinno być szczególne. Dobrze, aby znalazło się w sypialni lub w salonie. Jeśli masz możliwość – wygospodaruj sobie choćby najmniejsze pomieszczenie w domu, by stworzyć tam swoje królestwo. Może się tam znaleźć na przykład biblioteczka lub regał na książki, toaletka oraz koniecznie fotel – maksymalnie wygodny, aby można było się tam ułożyć i nawet zdrzemnąć po obiedzie. Fajnie, jeśli będzie to na przykład fotel podwieszany do sufitu wymoszczony mnóstwem poduszek. Może to być również potężny uszak z podnóżkiem lub nowoczesny fotel masujący z funkcją relaks, albo fotel na biegunach – ważne, by zapewniał maksimum przyjemności z wypoczynku. Obok niego powinna się znajdować toaletka z pufą lub tapicerowanym krzesłem. To w zupełności wystarczy, aby każda kobieta poczuła się tam wyjątkowo!

Jaką toaletkę wybrać?

Toaletka może mieć nawet niewielkie rozmiary. Sprawdź przed zakupem, czy siadając na wybranej pufie lub krześle będzie Ci wygodnie sięgać do blatu. Warto, aby toaletka była wyposażona w lustro – mocowane do blatu. Jednak nie jest ono koniecznością, jeśli na przykład masz w domu wielkie lustro w pięknej ramie, które chcesz wykorzystać na ścianie pod toaletką. Jeśli masz specjalny wielki kufer na swoje kosmetyki, to toaletka może być pozbawiona wszelkich szuflad. Jeśli jednak wolisz, by na co dzień wszystko było chowane w specjalnych przegródkach, spraw sobie toaletkę z szufladami lub nadstawką. Dobrym pomysłem są toaletki z lampami led wokół lustra – one sprawiają, że robienie makijażu może być jeszcze bardziej precyzyjne nawet gdy pomieszczenie jest słabo oświetlone. Gdy już wybierzesz funkcje toaletki, skup się na jej wyglądzie i stylu – tu postaw na własną kreatywność. Styl skandynawski, vintage, a może prowansalski – który z nich lepiej nadaje się do wnętrza, które zamierzasz urządzić?