Tapety ścienne do salonu – Aranżacje i inspiracje z wykorzystaniem tapet w salonie

jarmoluk / Pixabay

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu, dlatego ważne jest, aby zapewnić mu ciekawe i stylowe wykończenie. Jednym z rozwiązań są tapety ścienne, które pozwalają na kreowanie różnych aranżacji w zależności od preferencji i stylu wnętrza. Przedstawiamy inspiracje i pomysły na wykorzystanie tapet w salonie.

1. Tapety w roli akcentu
Jeśli nie chcemy całkowicie przemalowywać ściany, tapeta może być idealnym rozwiązaniem. Stwórzmy na jednej ze ścian salonu efektowny akcent przy użyciu tapety w kontrastowym kolorze lub o wyrazistym wzorze. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy ożywić wnętrze i nadać mu charakteru.

2. Tapety w stylu vintage
Moda na style retro i vintage wraca do łask, dlatego warto zastosować tapety w tym stylu w salonie. W vintage’owych tapetach królują romantyczne kwiaty, delikatne ornamenty, a także motywy z lat 50. i 60. XX wieku. Tapety w tym stylu świetnie będą się komponować z drewnianymi meblami, zimnymi kolorami i dodatkami w stylu skandynawskim.

3. Tapety w stylu nowoczesnym
Dla miłośników prostoty i minimalizmu idealnym rozwiązaniem będą tapety w stylu nowoczesnym. Charakteryzują się one geometrycznymi wzorami, abstrakcyjnymi kształtami i prostotą. Tapeta w kolorze białym, czarnym lub szarym idealnie będzie współgrać z meblami i dekoracjami w podobnych kolorach.

4. Tapety w jasnych odcieniach
Jasne tapety, takie jak pastelowe wzory lub białe, to idealne rozwiązanie do małych salonów. Jasne kolory dodają przestrzeni światła i optycznie ją powiększają. Ciekawym pomysłem jest połączenie jasnych tapet z drewnianymi meblami lub dodatkami w ciepłych odcieniach.

5. Tapety w stylu glamour
Jeśli chcemy stworzyć w salonie klimat luksusu i elegancji, warto sięgnąć po tapety w stylu glamour. Charakteryzują się one błyszczącymi powierzchniami, metalicznymi elementami i dekoracyjnymi wzorami. Tapety w odcieniach srebra, złota i czerni świetnie odnajdą się w wystroju salonu w stylu art deco.

Podsumowanie
Wybierając tapety do salonu, należy pamiętać o stylu, w jakim jest urządzony. Tapety w stylu vintage, glamour, nowoczesne i w jasnych odcieniach mogą być doskonałym uzupełnieniem aranżacji. Nie zapominajmy również o tym, aby tapeta była dobrze dobrane pod względem koloru oraz faktury. Dobrze dobrana tapeta pozwoli na stworzenie salonu, który będzie funkcjonalny, wygodny oraz stylowy.