Jak zbudować słowa?

Wokandapix / Pixabay

To wymagająca gra, która doczekała się różnorodnych wariacji tematycznych. Scrabble posiadają stosunkowo proste zasady – ułóż słowa z dostępnych literek i zdobywają punkty (system ich przeliczania jest nieco bardziej skomplikowany, ale sama zasada działania nadal nie jest trudna). Haczykiem jest fakt, że słowo to0 musi występować w języku, jakim posługują się gracze. Nie można wymyślać ani tworzyć własnych zbitek, żeby zdobyć punkty i wygrać.

wykorzystujące te zasady, wielu początkujących graczy szuka scrabble pomoc, aby łatwiej rozwiązać trapiący ich problem: mają już pomysł na to, jakie sło stworzą, ale nagle okazuje się, że inny gracz wykorzystał ich miejsce i teraz nie wiedzą, co zrobić w posiadanymi klockami. Korzystają więc ze słowników, encyklopedii, generatorów i internetowych podpowiedzi. Sprawia to mnóstwo radości, ale też powoduje sporo frustracji, kiedy po raz kolejny nie udaje się skutecznie wykorzystać okazji.

Niemniej gra ta jest polecana wszystkim członkom rodziny jako propozycja na spędzenie niedzielnego popołudnia. Można w tym czasie dobrze się bawić i pokazać niebywałe umiejętności krasomówcze, o których inni mogli nie wiedzieć.