Po co i w jaki sposób sprawdzać swoje IP

TeroVesalainen / Pixabay

Bardzo dużo osób szuka w internecie informacji na temat sprawdzania swojego ip. sposobów jak sprawdzić moje ip jest bardzo dużo, ale właściwie po co to robić?
Informacja o naszym adresie IP jest ważna do wielu operacji wykonywanych w internecie. Między innymi podłączenie zdalnego monitoringu, bądź alarmu w firmie, czy sklepie. Wielu graczy w grach online komunikuje się ze sobą za pomocą właśnie swoich adresów ip. Inteligentne systemy w naszych domach takie jak zarządzanie energią elektryczną, czy opałem również wykorzystują ten adres, abyśmy mogli sterować ustawieniami z innego miejsca pobytu, niż miejsce naszego zamieszkania. Innym przykładem jest podłączenie w naszym domu, czy biurze sieci WIFI z routera do komputerów, czy smartfonów. Więc jak sprawdzić moje ip aby wszystkie urządzenia były ze sobą kompatybilne i dobrze współpracowały?

Adres ip naszego urządzenia łatwo i szybko możemy sprawdzić poprzez internet, wchodząc na witrynę temu poświęconą, to chyba najprostszy sposób. Jednak w sytuacji gdy potrzebujemy więcej informacji na temat naszego adresu niż sam numer warto jest skorzystać z ustawień w komputerze. W wierszu poleceń systemowych wystarczy wpisać komendę “ipconfig/all” i gotowe. Mamy dostęp do wszystkich informacji na temat naszego adresu ip.